Cephaneniz Yoksa Süngünüz Var e-kitap indir

Cephaneniz Yoksa Süngünüz Var
Eser Çanakkale Savaşı tarihi yazımında çok önemli bir yere sahiptir. Bunun en başta gelen nedeni de kuşkusuz yazarın 20. Tümen içerisinde mülâzım (teğmen) olarak bizzat savaşa katılmış olmasıdır. Kitabın çok sayıda canlı tasvir içermesinin en önemli nedeni bu olsa gerektir. Ayrıca o dönemde Çanakkale Savaşı’nda bulunmuş birçok subayın hatırasına da yer verilmiştir. Eser okuyucuya şimdiye kadar pek duymadığı çok sayıda ilginç, heyecan verici olayları sunmaktadır.
Mehmet Şevki Yazman’ın “Türk Çanakkale” adlı eseri özellikle Çanakkale Savaşı içerisindeki bir çok gelişmeye getirdiği yorumlarla da dikkati çekmektedir. Yazar, zaman zaman sorular sorarak, zaman zaman sohbet ediyormuş havası vererek, hatta bazen anlatımını esprilerle süsleyerek kendine özgü bir stil oluşturmuştur.
Çanakkale Savaşı ile ilgili çok sayıda çalışma olsa da; M. Şevki Yazman’ın “Türk Çanakkale” adlı eserinin hem savaşla ilgili çok sayıda orijinal bilgi içermesi hem de yazıldığı dönemin genel anlayışını yansıtması açısından, konuyla ilgilenenler için benzersiz bir kaynak niteliğindedir.

-Çanakkale Savaşı’nda Alman subaylar gerçekte ne kadar fayda sağladılar?
-Liman von Sanders’in savaş boyunca affedilemez hataları.
-Liman von Sanders ve Mustafa Kemal arasındaki soğuk savaş.
-Liman Paşa’nın tecrübesizliğinden dolayı şehit olan binlerce Türk askeri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*