Eris Yapmıştır e-kitap indir

Eris Yapmıştır
‘Eris Yapmıştır’, uzun zamandır kurgulayıp yazmayı planladığım ilk kitabım olup yaşanmışlıkların mitolojik hikâyelerle harmanlanması sonucu ortaya çıkmış bir eserdir.
 ‘Olympos’ta yapılacak Tanrı Peleus ile Tanrıça Thetis’in düğününe bütün tanrılar ve tanrıçalar davet edilmesine rağmen Tanrıça Eris davet edilmez. Davet edilmeyen fitne fesat Tanrıçası Eris, düğünü karıştırmaya karar verir. Altın iplerle örülmüş bir sepetin içerisine konmuş parlak ve kıpkırmızı bir elmanın yanına ‘En güzeline’ yazılı bir not iliştirir ve bir elçi ile düğüne gönderir. Düğünün baş konuklarından Tanrıça Hera, Tanrıça Athena ve Tanrıça Afrodit sepet içindeki notun ve sepetin kendileri için geldiğini iddia eder, birbirleriyle rekabete girişirler. İşin içinden çıkamayan tanrıçalar, baş Tanrı Zeus’dan yardım istemeye karar verip yanına Olympos’a giderler. Huzuruna çıkan tanrıçalar karşısında zor durumda kalan Zeus, bu karmaşık durumun çözülebilmesi için tanrıçaları bir ölümlüye gönderir.
İşte o dönemde sepete bu akıllıca notu bırakan Eris, bugün başka notlarla hala aramızda dolaşmaya devam etmektedir.
 Yazarken keyif aldığım, sizlerin de okurken kendinizden bir parça bulabileceğiniz bu kitap, yazmanın ve okumanın hazzının yanı sıra Tanrıça Eris gibilerin çevremizde hep var olduklarını bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*