Kidef Arapça e-kitap indir

Kidef Arapça
* Arapça’nın zor olduğunu düşünenlere,
* Arapça’nın kolay olduğunu göstermek, Arapçayı sevdirmektir.
Birçok öğrencim oldu, bazıları Arapçayı ilk kez öğreniyordu, bazıları daha iyi öğrenmek için katılıyorlardı dersime. İlk kez öğrenenler çok seviyordu, tekrar etmek için öğrenenler ise üzülüyordu.
Çünkü, öğretmenler sadece anlatıp geçtikleri için öğrenciler Arapçayı iyi öğrenemedi ve daha kötüsü Arapçaya karşı ön yargılarla dolup taştılar! Halbuki, Arapçayı etkili ve eğlenceli şekilde öğrenme fırsatları vardı, ellerinden alınmıştı bu imkân.
Hep eksiklerimizi konuşup bir şey üretmeden, çözümler tasarlamadan yerinden saymak yerine, “Artık bir şeyler yapmalıyım!” diyen bir gayretle başladık bu işe. Defalarca değişen notlar, slaytlar ve yöntemlerden sonra nemalanan tohumları görünce başarının nasip olduğunu gördük. Böylece çalışmalarımızı bir kitapta birleştirerek istifadeye sunmak istedik.
Öğretmen olarak sadece bir videoya ihtiyaç duyulan bir çağdayız, artık kitap-defterimiz de (KİDEF) var. Allah öğrencilerimize zihin açıklığı versin.
Üç yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü olan kitabımız Arapça dilbilgisi rehberliği yapan ve temel dil becerisi kazandırmayı hedeflemektedir.
Ayrıca, Türkiye’de (worksheet) çalışma kağıdı yöntemiyle hazırlanan nadir Arapça kitaplarından olan bu kitabımızın ihtiva ettiği dersler YouTube’ta da mevcuttur ve oradan da takip edilebilir.
Her eksiğimizi kapatamayabiliriz ama inşallah bu kitapla beraber Arapçayı temelden öğrenmek için iyi bir fırsatımız olacak diye düşünüyorum.”
 
Geylani  DEMİRBAĞ/Arapça Öğretmeni

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*